Profesjonalne podziały nieruchomościNa czym polega podział nieruchomości?

Na podział nieruchomości składa się szereg czynności prowadzących do wydzielenia nowych działek ewidencyjnych. Geodeta dokonuje podziału nowych działek z większych, istniejących już obszarów.Podział nieruchomości składa się z dwóch etapów:

Etap I

Przygotowanie wstępnego projektu podziału nieruchomości. Projekt ten potrzebny jest do urzędu gminy aby mogło zostać wydane postanowienie o możliwości przeprowadzenia podziału.

Etap II

Przygotowanie projektu podziału nieruchomości. Jeżeli zostało wydane pozytywne postanowienie opiniujące wstępny projekt podziału (z etapu I) opracowany zostaje projekt podziału wraz z numeracją, powierzchniami i elementami charakterystycznymi nowych działek.Kiedy potrzebny jest podział nieruchomości?

Podział nieruchomości niezbędny jest m.in. do:

  • wydzielenia nowych działek w celu ich sprzedaży lub innym,
  • regulacji granic między sąsiadującymi nieruchomościami,
  • poszerzenia pasów drogowych;
  • regulacji spraw majątkowych poprzez podział gruntu.


Przebieg prac

W pierwszej kolejności geodeta spotyka się z klientem w celu omówienia zlecenia i obszaru opracowania podziału nieruchomości - województwo, powiat, gmina, obręb, arkusz, nr działki. Następnie ustalany jest termin wykonania zlecenia oraz indywidualna cena. Kolejno przystępuje do wykonania mapy wstępnego projektu podziału. Tworzenie pełnej mapy projektu podziału poprzedzone jest zawsze profesjonalnymi pomiarami terenowymi.Co otrzymuje klient?

  • W etapie I – mapy wstępnego projektu podziału.
  • W etapie II – mapy właściwego projektu podziału.


Zachęcamy do korzystania z naszych usług geodezyjnych w Kątach Wrocławskich i okolicach. Zapewniamy kompleksowe usługi, fachowe doradztwo oraz terminowość.Opinie naszych klientów

Firma GEO-TECH to zdecydowanie jedna z najlepszych firm geodezyjnych, z jakimi miałem możliwość współpracować jako wykonawca w branży budowlanej. Łatwy, prosty kontakt i to o każdej porze dnia. Widać, że firma nie oszczędza na sprzęcie, a dzięki temu wszelkie pomiary czy mapy wykonane są z pełną dokładnością. Polecam.
Polecam firmę GEO-TECH. Korzystałam z usług w zakresie podziału nieruchomości. Zaskoczyło mnie to, jak szybko miałam gotowe wytyczenia na terenie placu budowy mojej firmy. Spodziewałam się, ze zajmie to dobrych kilka dni, ale się myliłam. Do tego ceny naprawdę przystępne!
Współpracuję z firmą GEO-TECH od dłuższego czasu i jeszcze ani razu się nie zawiodłem. Obsługa jest bardzo miła. Przedstawiciel firmy ma dużo cierpliwości i zawsze okazuje się profesjonalistą. Bardzo cenię zaangażowanie GEO-TECH w każde zlecenie, nawet kiedy chodzi o coś małego, jak podział działki. Polecam!